Maxus 24

12345 (26 głosów, śr: 3,81 z 5)
Loading...
Maxus 24

Maxus 24 projektu Jacka Daszkiewicza jest drugą jednostką wprowadzoną do produkcji w stoczni Northman.
Główną przesłanką do powstania tego nowego jachtu w segmencie jachtów 24 stopowych, było uzyskanie zadowalającego kompromisu pomiędzy walorami nautycznymi a warunkami mieszkalnymi.  Nowoczesne linie kadłuba z szeroką rufą zapewniają doskonałe osiągi w żegludze.  Jacht wyróżnia się przestronnym kokpitem który można zamknąć od tyłu belką, oraz nowoczesną
linią pokładu. Szczególną wagę przywiązano do bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Plan wnętrza, typowy i sprawdzony dla tej wielkości jachtu, daje duży komfort nawet wieloosobowej załodze.  Koje mesowe o długości 190 cm w połączeniu z obszernymi kojami dwuosobowymi w forpiku i rufie dają łącznie 6 stałych miejsc do spania. Na lewej burcie funkcjonalny  kambuz z kuchenką dwupalnikową oraz zlewozmywakiem.
Po przeciwnej stronie , wygodna kabina sanitarna.
Wysokość wnętrza w rejonie mesy to 173 cm, natomiast w rejonie
zejściówki na obniżonej podłodze 185 cm.

Specyfikacja techniczna:

powierzchnia żagli (m2)27
długość (cm)720
szerokość (cm)255
zanurzenie min. (cm)35
zanurzenie max (cm)140
wysokość w kabinie (cm)173- 185
ilość koi6 +2
max załogi8
rodzaj mieczaobrotowy
masa miecza (kg)80
masa balastu (kg)40
rodzaj silnikazaburtowy
moc silnika (KM)6 - 8

5 Komentarze

 1. marcin napisał(a):

  Dużo za mały jak na 5 osób

 2. mirek napisał(a):

  Bardzo zwrotny, szybki jachcik. Jego długość 7,20 mówi sama za siebie – jacht do żeglowania i tu się sprawdza. Jeżeli ktoś ceni bardziej właściwości mieszkalne niż nautyczne tego jachtu, tak jak ‚marcin’, polecam domy mieszkalne na wodzie typu Tes 32 Dreamer czy pływające houseboaty typu Nautika 1000. Maxus 24 to idealny jacht dla 4-6 osób i tyle w tym temacie

 3. edward napisał(a):

  Zgadzam się z „mirkiem” , jacht zwrotny,szybki,dość ostro idzie do wiatru – pływałem i na Maxus 24 i na wspomnianym Tes 32 Dreamer – zdecydowanie wolę Maxusa i właśnie w tym sezonie będę nim żeglował po Mazurach!Pozdrawiam !

 4. user napisał(a):

  Jacht nautycznie sprawny. Hotelowo poniżej oczekiwań. Pływałem w tym sezonie przez dwa tygodnie. Załoga 2 osoby. Uważam, że maksymalna załoga to 4 dorosłe osoby aby można było mówić, że jest wygodnie.
  Wiatry powyżej średniej mazurskiej. W baksztagach chodził wspaniale. W bajdewindach chodził wystarczająco ostro. Jedyna uwaga odnośnie zachowania na wodzie to moim zdaniem duża czułość na boczne podmuchy. Pływaliśmy przy /4B z podmuchami do 6B/. Jacht reagował dość nerwowo ale to może być odczucie subiektywne.
  Podsumowując. Jacht z charakterem. Raczej dla tych, którzy wiedzą o co chodzi w żeglarstwie. Hotelowo najwyżej przeciętny. Załoga 4 osoby.

 5. Jacek napisał(a):

  Jacht szybki. Pływaliśmy tydzień w dwie osoby na WJM, wiatry 3-4 ze szkwałami. Również mam wrażenie że jacht jest nerwowy. Dziobowa koja nie mieści dwóch osób, zbyt mało miejsca na nogi.
  Maksymalnie 4 osoby załogi.

Zostaw komentarz

Promocyjne ceny przy zakupie silników zaburtowych do jachtów żaglowych

Oferujemy promocyjne pakiety przy zakupie silników zaburtowych do jachtów żaglowych, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty
Sprawdź!!

 • Polecamy pontony PRO Marine idealne dla osób lubiących wypoczynek na wodzie
 • Działamy od 2005 jako oficjalny dealer renomowanych marek: Yamaha, Honda, Mercury, Vetus, Johnson czy Evinrude. Silniki do łodzi to bardzo ważny element naszej działalności. Oferta znajduje uznanie naszych Klientów zarówno w Polsce jak i za granicą.
 • Parametry techniczne, zdjęcia, filmy przedstawiające silniki Honda . Zapoznaj się z opiniami użytkowników o tych silnikach.
 • Profesjonalny fotograf dziecięcy - KidsForEver.pl to fotografująca mama, akredytowana przez Akademię Fotografii Dziecięcej w Warszawie