Capri 820

12345 (1 głosów, śr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...
Capri 820

Jacht Capri 820 projektowano jako jednostkę przeznaczoną do szkolenia żeglarzy i turystyki. Ze względu na zróżnicowanie systemów szkolenia – np. obozy stacjonarne lub wędrowne – w założeniach projektowych uwzględniono możliwość mieszkania na jachcie. W efekcie powstał balastowo-mieczowy jacht do szkolenia dla 7 osób. Kadłub jachtu mieści kabinę podkokpitową dla 3 osób, kabinę dziobową dla osób 2 oraz dwie jednoosobowe koje na śródokręciu. Pod pokładem wygodna kabina WC, kambuz oraz obszerny stolik na skrzyni mieczowej, wokół którego biegnie wygodna kanapa w kształcie litery „U”. Za oparciami kanapy mieszczą się otwarte, łatwe do przewietrzania i utrzymania w czystości schowki. Wnętrze (wysokość w kabinie 185 cm) w zależności od życzenia armatora można zabudować wieloma szafkami lub tylko prostymi półkami. Szkoleniowy charakter jachtu podkreśla duży (3 metry długości) odpływowy kokpit, o szerokości jednego metra, ponad 30- centymetrowej szerokości półpokłady oraz wygodne ergonomiczne ławki z oparciami. Kadłub jachtu wykonany jest z laminatu poliestrowo-szklanego. Zabudowa wnętrza – sklejka. Niezatapialność jednostki zapewniają komory wypornościowe. Jednostka spełnia wszystkie wymagania niezbędne do bezpiecznego szkolenia i turystyki!

Specyfikacja techniczna:

powierzchnia żagli (m2)32
długość (cm)820
szerokość (cm)290
zanurzenie min. (cm)35
zanurzenie max (cm)150
wysokość w kabinie (cm)185
ilość koi7
max załogi7
rodzaj mieczaobrotowy
masa balastu (kg)800
rodzaj silnikazaburtowy
moc silnika (KM)10 - 12

Stocznie produkujące ten jacht:

2 Komentarze

 1. Marek napisał(a):

  Miałem możliwość pływać tym jachtem. Mam bardzo dobrą opinie o tym jachcie.
  ale chciałbym się dowiedzieć, kto jest konstruktorem tego jachtu.Dlaczego nazwisko to jest anonimowe. Może to plagiat. Proszę o odpowiedź. Z poszanowaniem Marek.

 2. Tomasz napisał(a):

  Panie Marku,

  Konstruktorem jachtu jest Pan Zdzisław Mirczak z Częstochowy. Jacht był pierwszy raz zaprezentowany na targach Boat Show w Łodzi w 2004 roku. Nazwisko konstruktora nie jest anonimowe i było przedstawione między innymi w teście magazynu Jachting. Również na naszej stronie firmowej http://www.najachtach.pl widnieje informacja „Przy współpracy z konstruktorem Zdzisławem Mirczakiem powstał projekt jachtu, a później jego model. I tak w Listopadzie 2004 roku, podczas targów żeglarskich BoatShow w Łodzi, odbyła się oficjalna premiera jachtu Capri 820.”

  Pozdrawiam,

  Tomasz Rutkowski
  najachtach.pl

Zostaw komentarz

Promocyjne ceny przy zakupie silników zaburtowych do jachtów żaglowych

Oferujemy promocyjne pakiety przy zakupie silników zaburtowych do jachtów żaglowych, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty
Sprawdź!!

 • Pełna baza silników zaburtowych Evinrude. Porównaj Silniki Evinrude - parametry techniczne, poznaj opinie użytkowników
 • Parametry techniczne, zdjęcia, filmy przedstawiające silniki Honda . Zapoznaj się z opiniami użytkowników o tych silnikach.
 • Parametry techniczne, zdjęcia, filmy przedstawiające silniki Mercury . Zapoznaj się z opiniami użytkowników o tych silnikach.
 • Katalog silników zaburtowych. Zdjęcia, opinie użytkowników. Silniki zaburtowe : Honda, Yamaha, Evinrude. Porównaj dane techniczne - wybierz najlepszy silnik dla swojej łodzi