FOCUS 730

12345 (64 głosów, śr: 3,64 z 5)
Loading...
FOCUS 730

Focus 730 to bezpieczny, łatwy w obsłudze i niezawodny jacht przeznaczony zarówno do regat jak i żeglugi rodzinnej. Bazując na doświadczeniach z poprzednich, mniejszych wersji Focusa, udoskonalono kształty kadłuba, by przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa zwiększyć osiągane prędkości.
Dzięki podniesieniu wolnej burty, niewielkiemu backdeckowi i łukowato wygiętej nadbudówce uzyskano wysokość pozwalającą swobodnie oprzeć się o burtę bez obaw o uderzenie głową o półpokład. Nie ucierpiała na tym bryła kadłuba i pokładu, której konstruktor Jerzy Pieśniewski nadał dynamiczny, harmonijny i nowoczesny design. Wnętrze nowego Focusa 730 jest idealnie dopasowane, a ciepłe i jasne kolory tapicerki sprzyjają dobremu samopoczuciu. Dostęp światła możliwy jest dzięki dużym, wklejanym oknom na ścianach nadbudówki. Znaczny dostęp światła zapewnia również suwklapa oraz sztorcklapa wykonane z półprzezroczystych materiałów (pleksi, poliwęglan).
Jacht w wersji podstawowej posiada 5 koi stałych oraz 1 rozkładaną.
Ukształtowanie kambuza zapewnia swobodę w wykonywaniu prac kuchennych. Po przeciwnej stronie kambuza umiejscowiono kabinę sanitarną wyposażoną w toaletę chemiczną. Nowy Focus 730 to duża przestrzeń dzięki inteligentnemu zagospodarowaniu wnętrza.
Obszerny kokpit o długości 2,20m bez trudu pomieści 6 osobową załogę. Liczne powierzchnie przeciwpoślizgowe i stoprelingi zapewniają podparcie w każdych warunkach żeglugi. Podstawowym ożaglowaniem jachtu jest fok 9,8 m2 na sztywnym sztagu, rolowany oraz grot 16,8 m2. Wszystkie szoty, fały i pozostałe regulacje sprowadzone są do kokpitu. Kładzenie 9 m masztu (10 m w wersji regatowej) ułatwia bramka z talią.
Jacht dostępny jest w wersji z mieczem obrotowym lub szybrowym. Niewielka waga jachtu oraz szerokość „drogowa” (2,5 m)  umożliwiają jego transport za samochodem osobowym. Poza wieloma niewątpliwymi zaletami  Focus 730 posiada przede wszystkim duszę i żeglarskie zacięcie.
Jeśli chcesz, żeby inni oglądali Twoją rufę, to Focus 730 jest doskonałym wyborem.

Specyfikacja techniczna:

powierzchnia żagli (m2)25 - 30
długość (cm)735
szerokość (cm)250
zanurzenie min. (cm)28 - 30
zanurzenie max (cm)135 - 140
wysokość w kabinie (cm)170
ilość koi5 - 6
max załogi6
rodzaj mieczaobrotowy
rodzaj mieczaszybrowy
masa miecza (kg)70 - 200
masa balastu (kg)380 - 400
rodzaj silnikazaburtowy
moc silnika (KM)8 - 12

Zostaw komentarz

Promocyjne ceny przy zakupie silników zaburtowych do jachtów żaglowych

Oferujemy promocyjne pakiety przy zakupie silników zaburtowych do jachtów żaglowych, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty
Sprawdź!!

  • Autoryzowany dealer marki Evinrude, posiada w swojej bogatej ofercie tylko oryginalne części do silników. Sprawdź: evinrude części do silników zaburtowych od 15 KM do 300 KM. Fachowe doradztwo i pomoc, szybkie dostawy.
  • Pełna baza silników zaburtowych Evinrude. Porównaj Silniki Evinrude - parametry techniczne, poznaj opinie użytkowników
  • Parametry techniczne, zdjęcia, filmy przedstawiające silniki Honda . Zapoznaj się z opiniami użytkowników o tych silnikach.
  • Polecamy wysokiej jakości koszulki dla wędkarzy z unikatowym nadrukiem muchy łososiowej