Sasanka 660 Supernowa

12345 (4 głosów, śr: 4,75 z 5)
Loading ... Loading ...
Sasanka 660 Supernowa

Sylwetka jachtu zapoczątkowała nowe trendy w modzie jachtów żaglowych. Po raz pierwszy skorupa Sasanki zaprezentowana została przez Stocznię Jachtową „Sułkowski” w 1997r. na targach „Wiatr i Woda”. Jako nowość została uhonorowana prestiżową nagrodą PZŻ. Konstrukcja jachtu została zaprojektowana w pracowni Andrzeja Skrzata. Jakość wykonania żelkotów oraz sztywność całej konstrukcji -jak w każdym jachcie produkowanym w Radomiu, charakteryzuje się najwyższą klasą. Płetwę sterową opuszczaną za pomocą kontrafału wykonano z laminatów poliestrowo-szklanych. Miecz obrotowy z płyty stalowej bez problemu może być obsługiwany przez jedną osobę, a fał jest wyprowadzony do kokpitu. Pokład: jacht jest prekursorem kopulastych nadbudówek w polskim świecie jachtów. Powierzchnia komunikacyjna pokładu jest naprawdę duża, a miejsce na dziobie można wykorzystać jako pokład słoneczny. Powierzchnie przeciwślizgowe, nawet mokre, celująco zdają testy bezpieczeństwa. Profilowane ławki kokpitu znacznie podwyższają komfort siedzenia, a także ułatwiają utrzymanie się na miejscu, w którym właśnie chcemy siedzieć mimo przechyłów. Jak przystało na jacht śródlądowy Sasanka ma otwarty kokpit, oraz bardzo pojemny achterpik. Takielunek: Wszystkie fały, szoty, oraz możliwe liny są sprowadzone do kokpitu i utrzymywanie za pomocą stoperów. Sprzęt na pokładzie jest produkcji najlepszych firm światowych, wiec nawet najbardziej wybredny armator będzie zadowolony. Sasanką może żeglować nawet jednoosobowa „załoga”. Wnętrze: Jak na jacht tej wielkości wnętrze jest przestronne. Może w nim spokojnie spać nawet sześć osób na pełnowymiarowych kojach. Jacht może być wyposażony w kabinę sanitarną. Dwuskrzydłowy stolik pomieści strawę dla całej załogi, którą można przygotować w kambuzie. Wykończenie jachtu jest dopracowane w każdym szczególe. Pod żaglami: Sasanka jest naprawdę szybkim i zwrotnym jachtem. Bardzo dobrze słucha się steru i nawet niewielki podmuch wiatru potrafi rozpędzić ten jacht. Potwierdzeniem tego są sukcesy podczas różnorakich regat. Jest to jednostka bardzo bezpieczna doskonała także do pływań rodzinnych czy czarterowych.

[Gallery not found]

Specyfikacja techniczna:

powierzchnia żagli (m2)21
długość (cm)660
szerokość (cm)245
zanurzenie min. (cm)33
zanurzenie max (cm)130
wysokość w kabinie (cm)155
ilość koi4 - 6
max załogi6
rodzaj mieczaobrotowy
masa miecza (kg)80
masa balastu (kg)310
rodzaj silnikazaburtowy
moc silnika (KM)6 - 8

Stocznie produkujące ten jacht:

1 Komentarze

  1. Mateusz napisał(a):

    Bardzo fajny stabilny jachcik świetnie spisujący się na wietrze 2-4, lecz przy silniejszych wiatrach lepiej pomyśleć o refie żagla :) Serdecznie polecam dla 4-5 osób zarówno tych doświadczonych jak i tych którzy zaczynają przygodę z żeglarstwem :)

Zostaw komentarz

Promocyjne ceny przy zakupie silników zaburtowych do jachtów żaglowych

Oferujemy promocyjne pakiety przy zakupie silników zaburtowych do jachtów żaglowych, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty
Sprawdź!!

  • Titoria.pl - domowa hodowla JRT . Oferujemy szczenięta z przemyślanych skojarzeń. Nasze szczenięta są doskonale socjalizowane z innymi psami i ludźmi. Zapraszamy => www.titoria.pl
  • Parametry techniczne, zdjęcia, filmy przedstawiające silniki Honda . Zapoznaj się z opiniami użytkowników o tych silnikach.
  • Parametry techniczne, zdjęcia, filmy przedstawiające silniki Mercury . Zapoznaj się z opiniami użytkowników o tych silnikach.
  • Nietonący pasek do okularów przydatny dla wszystkich uprawiający sporty wodne